Alates 18

Järgnevad leheküljed on mõeldud ainult täiskasvanutele. Sisestades kinnitate, et olete vähemalt 18-aastane.

Kondoomid

Uudiskiri

Kondoomid 

Üliõhukesed või eriti tugevad kondoomid: unustamatute elamuste, kaitse ja põneva seksi jaoks.

Näita 1 - 7 7 objektist 1 - 7
Näita 1 - 7 7 objektist 1 - 7

Kondoomid on rasestumisvastased vahendid, mida kasutatakse seksuaalvahekorra ajal raseduse vältimiseks ja sugulisel teel levivate nakkuste riski vähendamiseks. Nad on valmistatud õhukesest, painduvast materjalist ja neid asetatakse peenise peale või tuppe enne seksuaalvahekorda.

Kondoomide ajalugu:

Kondoome on kasutatud sajandeid ja on tõendeid, et neid kasutati juba ammustel aegadel. Varased kondoomid valmistati sellistest materjalidest nagu loomasool, nahk ja lina ning neid kasutati peamiselt sugulisel teel levivate nakkuste leviku tõkestamiseks. Kaasaegne kummist kondoom leiutati 1800. aastate lõpus ning sellest ajast alates on selle konstruktsiooni ja materjali palju täiustatud.

Kondoomide tüübid:

  • Latekskondoomid: need on kõige levinum kondoomitüüp ja need on valmistatud latekskummist. Need on tõhus kaitse raseduse ja suguhaiguste vastu, kuid neid võivad kahjustada õli sisaldavad määrdeained.
  • Polüuretaankondoomid: Need kondoomid on valmistatud teatud tüüpi plastist ja on hea alternatiiv inimestele, kes on lateksi suhtes allergilised. Need on samuti tõhusad raseduse ja suguhaiguste ennetamisel.
  • Polüisopreenist kondoomid: Need kondoomid on valmistatud sünteetilisest materjalist, mis on sarnane lateksile, kuid ei põhjusta mõnel inimesel allergilisi reaktsioone. Need on tõhus vahend raseduse ja suguhaiguste ennetamiseks.
  • Naiste kondoomid: Need kondoomid asetatakse tuppe enne seksuaalvahekorda ja pakuvad kaitset nii raseduse kui ka suguhaiguste vastu.
  • Maitsestatud kondoomid: Need kondoomid on maitsestatud kattega, mis võib muuta suuseksi nauditavamaks. Siiski ei soovitata neid kasutada vaginaalseksis või anaalseksis, sest kattes olev suhkur võib põhjustada infektsioone.
  • Tekstureeritud kondoomidTekstureeritudkondoomid: Nendel kondoomidel on sooned, kühmud või muud tekstuurid, mis võivad suurendada mõlema partneri seksuaalset naudingut.


Kondoomide kasutamine:

Oluline on kasutada kondoome korralikult, et need oleksid tõhusad. Kui kasutate kondoomi, tuleb see enne seksuaalset kontakti erekteeritud peenisel lahti rullida. Samuti tuleks seda kasutada veepõhiste libestusainetega, sest õlipõhised libestusained võivad kondoomi kahjustada. Pärast ejakulatsiooni tuleb kondoom hoolikalt eemaldada ja prügikasti visata.

Kokkuvõttes on kondoomid oluline vahend soovimatu raseduse vältimiseks ja suguhaiguste riski vähendamiseks. On olemas palju erinevaid kondoome, millest igaühel on omad eelised ja puudused. Oluline on kasutada kondoome õigesti ja järjepidevalt, et tagada nende tõhusus.

Kondoomid anaalseksiks

Kondoomid on soovitatav kasutada ka anaalseksi puhul, sest need võivad kaitsta sugulisel teel levivate nakkuste eest ja vähendada raseduse riski. Siiski on oluline teada, et anaalseks võib kondoomi rohkem koormata kui vaginaalseks. Seetõttu on oluline valida õiget tüüpi kondoom ja kasutada seda õigesti.

Kui kasutate anaalseksiks kondoomi, on oluline valida tugev ja vastupidav kondoom, mis on valmistatud lateksist, polüisopreenist või polüuretaanist. Anaalseksiks ei ole soovitatav kasutada maitsestatud või tekstureeritud kondoome, kuna need võivad suurendada kondoomi purunemise ohtu. Samuti on oluline kasutada veepõhist libestusvahendit, sest õlipõhised libestusvahendid võivad kondoomi kahjustada.

Kui kasutate anaalseksiks kondoomi, peate veenduma, et seda kasutatakse korralikult. Kondoom tuleb enne seksuaalset kontakti lahti rullida üle erekteerunud peenise. Samuti tuleks seda kasutada koos rohke veepõhise libestusainega, et vähendada selle purunemise ohtu. Pärast ejakulatsiooni tuleb kondoom hoolikalt eemaldada ja prügikasti visata.

Samuti on oluline teada, et kondoomid ei paku 100% kaitset sugulisel teel levivate haiguste eest ja et mõned sugulisel teel levivad haigused võivad kanduda nahakontakti kaudu. Lisaks kondoomi kasutamisele on oluline harrastada turvaseksi, lastes end regulaarselt testida suguhaiguste suhtes ja kasutades suuseksi ajal muid kaitsemeetmeid, näiteks hambaravisid.